Naujienos

2021 m. lapkričio 30 d.

Siuntų iš Anglijos pristatymo sąlygos po Brexit

Pranešame, apie pasikeitusias, prekių gabenimo iš Anglijos sąlygas.
Šių metų sausio 1d. baigėsi pereinamasis Jungtinės Karalystės išstojimo iš Europos Sąjungos laikotarpis ir dėl to įsigaliojo naujos prekių siuntimo iš Anglijos sąlygos.

Kas pasikeitė nuo sausio 1d.:

  1. Visos iš JK siunčiamos siuntos turi būti deklaruojamos muitinei. Už siuntų deklaravimą bus taikomas administravimo mokestis.
  2. Importo PVM NEAPMOKESTINAMOS prekės, kurių bendra vertė (prekės vertė plius siuntimo išlaidos) yra ne didesnė kaip 22 Eur., išskyrus etilo alkoholį, alkoholinius gėrimus, apdorotą tabaką ir etilo alkoholio turinčius skystus parfumerijos, kosmetikos, tualetinius preparatus.
  3. Siuntos, kurių vertė viršija 22 Eur yra apmokestinamos 21% importo PMV mokesčiu.
  4. Siuntoms, kurių vertė viršija 150 Eur, yra taikomas importo muitas, tiesiogiai priklausantis nuo siunčiamų prekių pobūdžio, bei importo PVM mokestis. Nuo importo muitų neatleidžiami alkoholio gaminiai, kvepalai ir tualetiniai vandenys, tabakas ir tabako gaminiai.
  5. Jei siuntoje yra prekių, kurios pagal Lietuvos Respublikos akcizų įstatymą yra akcizų objektas (etilo alkoholis, alkoholiniai gėrimai, tabako gaminiai, etilo alkoholio turintys skysti parfumerijos, kosmetikos, tualetiniai preparatai ir pan.), jos apmokestinamos akcizo mokesčiu.
  6. SVARBU! Jei pardavėjui Anglijoje norite grąžinti siuntą, apie tai mus turite informuoti 1d.d. prieš jos pristatymą į Pirkeu Anglijos sandėlį. Po siuntos įvedimo į Pirkeu sistemą, nebegalėsime atlikti prekės grąžinimo pardavėjui.  
  • Stengiamės, kuo greičiau atnaujinti PirkEU platformą ir joje aiškiai pateikti visu papildomus siuntoms taikomus mokesčius. Dėkojame už kantrybę.
  • Suprantame, kad naujai įsigaliojusios prekių siuntimo iš Anglijos taisyklės, apsipirkimo procesą padaro sudėtingesniu. Mes dedame visas pastangas pirkimo ir prekių siuntimo iš Anglijos procedūrą supaprastinti, tad ruošiame papildomą prekių nupirkimo paslaugos galimybę.
  • Artimiausias siuntų gabenimas iš Anglijos numatomas sausio viduryje - datą patikslinsime ateityje.

Nepaisant sudėtingos Covid 19 situacijos JK, mes ir toliau gabensime siuntas iš Anglijos. Tačiau atsižvelgiant į sustiprintą pasienio reguliavimą dėl Covid 19 viruso mutacijų bei dėl Brexit įvestų papildomų muitinės procedūrų, siuntų gabenimas gali užtrukti ilgiau. 

Taip pat norime informuoti ir paprašyti supratingumo dėl galimų procesų nesklandumų. Priėmus naujus ES - JK prekybos susitarimus, kurių įgyvendinimui iš anksto ruoštasi nebuvo, šiuo metu tiek muitinėse, tiek transporto sektoriuje bus atliekami reikalingi  pakeitimai, kurie gali šiek tiek užtrukti.

Siuntoms iš Anglijos taikomas administravimo mokestis. 
Anglijai pasitraukus iš Europos Sąjungos, įsigaliojo nauja prekių siuntimo iš Anglijos tvarka, dėl kurios visos siuntos privalo būti deklaruojamos muitinėje. Pirkeu atliks visas siuntoms reikalingas muitinės procedūras už Jus.   
Pirkeu taikomas deklaracijos pateikimo muitinei mokestis: 
Siuntos vertė nuo 0 Eur iki 22 Eur - 1 Eur 
Siuntos vertė nuo 22 Eur iki 150 Eur - 4.89 Eur 
Siuntos vertė nuo 150 Eur ir daugiau - 9.89 Eur

Visos naujienos